ריפוד כיסאות גם אתם יכולים

כיסאות איכותיים מחזיקים מעמד לשנים ארוכות אך עדיין נדרש לשמר, ללטש וליישם גימור לכה מחדש, אך אם בכל זאת – פשוט לרפד מחדש, גם ללא רפד מקצועי בתחום. על מנת לשמור על ריפוד הכיסאות שלכם, חשוב לשמור על ריפוד הכיסא עצמו וכן להקנות לכיסא מראה עדכני וחדיש.

שלבים בריפוד כסאות

בשלב הראשון, פירוק מושב הכיסא – אין ברירה, יש להסיר את המושב מהכיסא. ראשית הפכו את הכיסא והבינו כיצד הוא מקובע. לדוגמא, בדקו כמה ברגים יש לפרק בין אם הם גלויים או חבויים. שנית, לאחר פירוק הברגים הסירו את המושב והפרידו את המושב ממקומו.

להפריד את המושב ממקומו

בשלב השני, לא חובה: הסרת ריפוד ישן – ניתן לפרוש את הריפוד החדש מעל הריפוד הישן שיוצר ריפוד נוח, רך ועבה יותר. אם בכל זאת תרצו להסיר את הריפוד הישן ניתן פשוט לחתוך באמצעות סכין יפני טוב סביב הריפוד המחוברת באמצעות סיכות או מסמרונים אל מסגרת מושב בחלקו התחתון של הכיסא.

בשלב שלישי והאחרון, פרישת ריפוד החדש – לאחר בחירת הבד המתאים לריפוד הכיסא שכן הוא עבה יחסית, עמיד, קל לניקוי וסופג מעט לכלוך. שימו לב, גזרו מרובע המתאים במידותיו של מושב הכיסא ושיש מספיק בד עודף על מנת לקפל את הריפוד החדש לכל אורך הקצוות מתחת למושב הכיסא.

מתי יש צורך בריפוד כסאות?

השימוש התדיר בכיסאות לאורך השנים גורם לשחיקת ריפוד הכיסאות עם הזמן. לכן על מנת להשוות לכיסא מראה חדיש ורענן יש צורך בריפוד כסאות חדיש. באמצעות ריפוד כסאות חדיש ניתן לתת לכיסא מראה חדש ורענן ואף לחסוך בכסף.  את הריפוד עצמו ניתן לבצע את הריפוד לבד או באמצעות רפד.

טיפ קטן: ככל שנמתח את בד הריפוד על המושב נקפל למטה צלע אחת ונהדק אותה באמצעות אקדח סיכות ונעבור לשתי הצלעות הנוספות הקיפולים יצאו מושלמים ללא קפלים בפינות.

מחפשים בד ריפוד לכסא שלך? טלפנו אלינו 02-672-1017 צוות בד רץ ישמח לבחור יחד אתכם את סוג בד הריפוד המושלם עבורכם ועבור הצרכים שלכם לכסא מושלם. 

תפריט נגישות