ספות וכורסאות

שני רהיטים אילו נחשבים פריטים יקרים שכל אחד מאתנו רוכש לבית. אילו רהיטים בעלי נוכחות מרבית בחלל הסלון שמקנה לחלל סגנון ייחודי. בעת בחירת ספה או כורסא שתתאים לטעמכם עליכם לשאול עבור מה היא מיודעת ולבצע שיקולים בהתאם.

שלבים

ראשית, בחרו את צבע הספה. לדוגמא אם אתם מחזיקים בעל חיים בבית או ילדים מקפצים ברחבי הבית בחרו בצבע כהה שלא ניתן לראות עליו לכלוך מהר. זאת משום שצבע ככה יאפשר לכם לא לפזול כל הזמן לכיוון הספה ולוודא שהיא נקייה.

בחירת גוון– הגוונים הפופולריים בתחום הריפוד הם צבעים רגועים ומתונים כגון גווני אפור, קרם ולבן המתאימים לעיצוב כוללני של החלל בשילוב נגיעות צבעים עזים תוך שימוש באביזרי נוי כגון כריות, עציצים . צבעים אלה מעידים על גוונים ניטרליים שמאפשרים עיצוב בית בתדירות גבוהה. גוונים טבעיים וצבעי פסטל כגון ירוק בהיר או תכלת יצליחו להחיות יותר מהגנונים הניטלים.

שנית , בחרו את מיקום הספה. לדוגמא, אם הספה תהיה ממוקמת באזור שמש ותהיה לחשופה לקרני השמש שעות רבות במהלך היום, צבע הספה עלול לדהות באותם אזורים החשופים.

שלישית, בחרו את סוג הריפוד. קיימים סוגי ריפוד שונים, המוכרים מבניהם:

  • כותנה ופשתן – סוגי בד טבעיים ופופולריים בעלי מראה עדין ואוורירי נעים למגע אולם חסרונם הגדול במהירות היחסית בה הם קולטים כתמים.
  • בדים סינתטיים – שילוב בין סיבי מיקרופייבר ופוליאסטר (ניילון). בד סינתטי מונע ברובו חדירת נוזלים לתוך סיבי הבד ונחשב קל יותר לניקוי והסרת כתמים. אולם, חסרונו היחסי שהוא שבד זה פחות נעים למגע.
  • ג'קרד – בדי ריפוד חזק העשויים ברובו מפוליאסטר וניילון. בד שטוח ללא שערות הקיים במגוון רחב של דגמים וצבעים. בהיותו בד סינתטי בד זה קל יחסית לניקוי. אולם, חסרונו הראשי הוא שיכולים להיווצר על בד זה במשך הזמן קרחות
  • אלקנטרה – נראה כמו עור זמש, יקר אך משובח וכמעט אינו קולט כתמים או דוהה. יתרונו בכך שהוא בד קל לניקוי ולתחזוקה שוטפת.
  • עור – קיימים מגוון סוגי עור רבים בעלי עיבוד ומרכיבי גימור שונים. עור משובח עובר תהליך עיבוד ארוך ומורכב. הוא מקנה מראה יוקרתי ומהודר ועל כן עם השנים עור איכותי משתבח וניתן לנקות אותו בקלות יחסית. אולם, חסרונו ביכולתו לגרום להזעה זאת משום שריפוד עור אינו נושם.

אצלנו בבד רץ תוכלו למצוא מגוון סוגי ריפוד, החל מבד ריפוד כותנה, קנבס ועד לריפוד של ספות, כורסאות, סלון, בדי חוץ לריהוט גן וחוץ, עיצוב וטקסטיל הבית.

לא בטוחים בסוג הריפוד? צוות בד רץ כאן בשבילכם, מוכן ומזומן לצלוח את האתגר ולהתאים עבורכם את סוג ריפוד בד האיכותי ביותר בשילוב צבעים נכונים שיהיו מתאימים עבור הצרכים שלכם.

שלכם, בד רץ.