תעשיית הבדים נחשבת לאחת התעשיות העתיקות ביותר. כיום, נהוג לייצר בדים במכונות משוכללות, מתקדמות ומהירות שניתן לראות היצע רחב של בדים בסיטונאות. בד בהגדרתו מתייחס ליריעת חומר רך העשויה מסיבים טבעיים לדוגמא, כותנה, או מסיבים מלאכותיים כגון: מיקרופייבר.

שיטות ייצור

הראשונה, אריגה – אמנת טקסטיל עתיקה בה הופכים חוטים או סיבים לכדי יריעת בד על ידי יצירת דוגמאות שתי וערב. בדים נפוצים כגון: כותנה, פשתן, משי, צמר, ניילון.

השנייה, סריגה – הסריגה משמשת להפיכת חוט או סיב ליריעה. בדים סרוגים מכילים שורות מקבילות של חוט, השורות מחוברות אחת לשנייה באמצעות לולאות קשורות, והסריגה יכולה להיות מבוצעת כעבודת יד או על ידי מכונות. ניתן לסרוג מכל סוג של חוט.

סוגי בדים נפוצים

  • שיפון – בד שקוף, דק ומתנפנף המיוצר באריגת שתי וערב מסיבי משי או מסיבים סינתטיים. משמש לייצור של ביגוד יוקרתי כגון: שמלות ערב, שמלות כלה וכדומה.
  • סאטן – בד נפוץ בתחום המצעים, ההלבשה התחתונה וגם בתעשיית האופנה. מתאפיין במרקם חלק ונעים. סוגיו השונים נבדלים אחד מהשני במשקל, במידת הברק, ובאופן בו הבד נופל כלפי מטה.

מי משתמש בבדים?

מעצבי אופנה ותופרת משתמשות בבדים שנרכשים בחנויות לאביזרי תפירה שמוכרים גם מוצרים בסיטונאות. מעצבי אופנה מחפשים בדים ייחודים, צבעים לא שגרתיים לשדרג את איכות עבודותיהם. לכן חשוב מאוד לחפש אחר חנות בדים שמציעה מגוון רחב של חומרים וצבעים שיתאימו עבורכם.

מחיר

המחיר מחושב למטר. המחיר כמובן מחושב בהתאם לסוג, איכות, חברה ומדינה בה מיוצר הבד ועוד שלל פרמטרים נוספים. קיימת סקלה רחבה של מחירים שנעים בין 10 ₪ למטר ועד ל1,000 ₪ למטר.

ברגע שמצאתם בד שמצא חן בעיניכם , חפשו אותו בעוד חנויות בדים נוספות וערכו השוואת מחירים וקנו את סוג הבד שבחרתם במחיר משתלם זאת משום שתוכלו לחסוך כסף, אך קחו בחשבון כי לעתים קיימים הבדלים משמעותיים במחירי הבד משום שחנויות משלמות שכירות גבוהה והבדים אשר נמצאים ברשותם יקרים מעט.

לא פחות חשוב – כלי תפירה

אבירים נוספים שישמשו אתכם בעת ביצוע כלי עבודה בבד.

  • גלגלות חיתוך
  • להבים
  • משטחי חיתוך
  • סרגלים
  • מספריים

הבדים משווקים על ידי חברות מקצועיות שעוסקות בתחום הבדים והשיווק בסיטונאות דורש הקפדה על קריטריונים גבוהים מאוד שמטרתם היא הבטחת איכות הבגד ואביזריו עבור הלקוחות. אנשי המקצוע יודעים לזהות חומרי גלם איכותיים, להשתמש בהם לצורך ריפוד רהיטים כגון ספות או לצורך סריגה, אריגה. ענף הטקסטיל עוסק בייצור ובשיווק של בדים בסיטונאות.

בבד רץ תוכלו למצוא את כל כלי העבודה בבד המוזכרים במאמר העשויים מחומרי גלם איכותיים שיעשו את העבודה הטובה ביותר לביצוע הבד.

שלכם, בד רץ.

תפריט נגישות